2 czerwca 2017

Pomysł na przechowywanie, czyli jak zrobić porządek w szufladzie.

W kuchni szuflady to bardzo przydatna rzecz! Jeśli w przyszłości będę miała okazję zaprojektować kuchnie od początku to w dolnych szafkach będą tylko szuflady. Ja w jednej z szuflad przechowuje nasiona, suszone owoce i inne sypkie artykuły. Większość nasion sprzedawanych jest w torebkach, które - jak wiemy - po otwarciu nie trzymają swojego kształtu przez co zawartość się wysypuje. Ja takie artykuły przesypuje do słoików - z reguły tych z odzysku - np. po dżemie. Wszystkie słoiki maja inne wieczko, wcześniej próbowałam taśmą przyklejać wycięte z opakowań nazwy produktów do czasu kiedy przypomniałam sobie, że po remoncie został mi biały i czarny spray :) 

Nie zastanawiając się za długo odkręciłam wszystkie wieczka, wymyłam je i odtłuściłam, następnie pomalowałam białym i czarnym spreyem. 


Jeśli tak jak ja mieszkacie w bloku to dobrym patentem jest malowanie sprayem małych elementów w kartonie :) nie nabrudzicie dookoła :) Po wyschnięciu białym i czarnym markerem podpisałam słoiki. Nie ukrywam, że już po fakcie zorientowałam się, że spray nie ładnie pachnie - dlatego wieczka jeszcze z tydzień leżały na balkonie by pozbyć się zapachu. 
teraz prezentują się bardzo ładnie, a co najważniejsze w 100% spełniają swoją funkcję. Teraz odsuwając szufladę wiem doskonale w którym słoiku jest to czego szukam :)  

Polecam :)

Inne pomysły z wykorzystaniem słoików znajdziesz TUTAJ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny! :)