18 listopada 2016

Jak zamontować listwy przypodłogowe?

Jak zamontować białe listwy przypodłogowe, żeby nie było szpar pomiędzy listwą a ścianą?Mamy na to swój pomysł :) 

Montując listwy w przedpokoju okazało się że ściana jest krzywa, listwa długa i widać szpary. Planowaliśmy otwory zamaskować silikonem jednak pojawił się lepszy pomysł :) Być może ktoś wcześniej wpadł na podobny pomysł, ale w każdym razie nigdy wcześniej o tym nie czytałam, ani nie wiedziałam o takim sposobie. 

Mieliśmy w mieszkaniu kilka metrów białej uszczelki do okien, która okazała się świetnym wypełniaczem. Uszczelka z jednej strony ma klej, dzięki czemu w łatwy sposób przymocowaliśmy ją do górnej i drugą do dolnej krawędzi listwy. 


Listwę przykręciliśmy do ściany, a szpary wypełniła uszczelka. W mniejszych otworach została dociśnięta do ściany; w większych idealnie zakryła otwór :)
Silikon tez by spełnił swoją rolę, ale baliśmy się że będzie go mocno widać i do tego ubrudzi listwę. Dzięki uszczelce listwa jest czysta i ładnie wygląda :) 

Dodam (jak zwykle) iż nie jest to fachowa porada, ale może ktoś ją wykorzysta:) 

Całą przemianę przedpokoju znajdziesz TUTAJ!

2 komentarze:

 1. Genialny TIP z tą uszczelką okienną, ciekawa jestem tylko czy z czasem nie zacznie ona żółknąć lub czy np brud bardziej nie będzie się na niej osadzał bo jakby nie patrzeć troszeczkę kleju tam chyba wystaje. Mimo wszystko przydatny artykuł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Montując te listwy też zaczęliśmy się nad tym zastanawiać. Akurat w przypadku naszego przedpokoju doszliśmy do wniosku, że dzięki żółtym pasom nie będzie to się bardzo rzucać w oczy, a w najgorszym wypadku można odkręcić listwę i uszczelkę wymienić na nową. Z drugiej strony sylikon tez może żółknąć, a więcej z nim problemów przy nakładaniu :) Do tej pory uszczelka nie jest żółta.
  Natomiast kurz z listew odkurzam odkurzaczem lub suchą szmatka z mikrofibry.
  Na zdjęciu nie wystaje klej tylko zdjęcie jest tak zrobione że żółte pasy się trochę odbijają :)
  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny! :)